Digitális fotogrammetria
A digitális fotogrammetria tulajdonképpen nagyon kevés új matematikai, fizikai megoldással egészítette ki a klasszikus, optikai kardánokkal és analóg műszerekkel operáló fotogrammetriát. A hatalmas áttörés előnye a gyors adattovábbításon és a tökéletesen másolható állományokon kívül, a jól automatizálható, sokkal több és összevont munkafázisban végrehajtható transzformációs eljárásokban jelentkezik, valamint a mozaikolás és a hisztogram egyeztetés műveletét is a tökélyre emeli.
Így hagyományos vizuális módszerekkel a megfelelő minőségi követelmények alapján elkészített, georeferált állományok alapképeinek határa felfedezhetetlen. Ez a kiértékelés nagyfokú automatizálását teszi lehetővé.
Mindezeknek köszönhetően a digitális fotogrammetria nagyon nagymértékben növeli a távérzékelt állományok gyors és szabatos felhasználási lehetőségeit, és azok üzemszerű rendelkezésre állási feltételeit is elősegíti.
A digitális adatfeldolgozás lehetőségére számos szoftver nyújt segítséget, és az eljárások fejlődése korántsem ért véget.