Térinformatikai rendszerek (GIS)
A földrajzi információs rendszer (GIS) az adatok rögzítéséhez, kezeléséhez, elemzéséhez és megjelenítéséhez szükséges földrajzilag hivatkozott információkat integrálja.
A térinformatikai rendszer lehetővé teszi számunkra, hogy megtekinthessük, címszavak alapján kereshessük, értelmezhessük, számításokban felhasználhassuk a terület alapú információkat, és elősegíti a nagymennyiségű adat értelmezhető megjelenítését. Különböző szempontok szerint hívja elő az adatbázisban tárolt információkat, felfedi a kapcsolatokat a rendszer egyes elemei között, térképek, földgömb, jelentések és grafikonok formájában jeleníti meg a földrajzi információkat.
Segíti a terület és távolság alapú kérdések megválaszolását, megkönnyíti a döntéseket, a tervezést. A problémák megoldásához úgy rendszerezi és kezeli az adatokat, hogy gyorsan és könnyen érthető, értékelhető helyzetképet nyújtson.
GIS technológiába valamennyi térképészeti, országos, vállalati és közoktatási rendszer integrálható. Így az alaptérképek, a földhasználati, felszínborítási, erdőtermészetességi, épületállomány, közút, vasúti, vízügyi, belvíz és árvíz veszélyeztetettségi, stb... digitális adatbázisok együttesen segítik a környezetvédelmi, biodiverzitás védelmi, városfejlesztési és egyéb stratégiai tervek optimalizálását.